Лікування каналів кореня зуба


Лікування каналів кореня зуба

— або ендодонтичне лікування, це лікування зуба, при якому вбивається і витягується нерв з зуба, знімається запалення всередині зуба і під ним.

Зуб складається з емалі, дентину і пульпи. Пульпа — це кровоносні судини і нерви, які розташовуються в середині зуба, що тягнуться по каналах в коренях зуба і зв’язуються з м’якими тканинами в щелепі (періодонтом). Запалення пульпи (пульпіт) або періодонта (періодонтит) вимагають лікування каналів кореня зуба.

Пульпіт може бути ускладненням карієсу, коли порожнина досягає пульпи і хвороботворні організми потрапляють в неї, нерв в зубі запалюється. Пульпіт може виникнути після травми зуба (наприклад, від удару).

Лікування пульпіту складається з 3х відвідувань стоматолога:

— Накладення ліків, що вбивають нерв і муміфікують кровоносні судини
— Пульпова камера і кореневі канали зуба очищаються від залишків м’яких тканин зуба і гною, розширюються, обробляються антисептиками і пломбуються
— Матеріали для пломбування кореневих каналів зуба містять масла. Тому спочатку повинен застигнути пломбувальний матеріал в каналах кореня зуба, а тільки потім можна відновити верхню частину зуба пломбою, вкладкою або зубною коронкою.

Періодонтит також може стати ускладненням пульпіту або наслідком травми.

Лікування періодонтиту складніше.

Стоматолог впливає на запалення під зубом:

Кореневі канали очищаються для того, щоб гній з-під зуба вийшов. Призначається полоскання і антибіотики.
У зуб закладаються ліки, які знімають залишкове запалення.
Зуб пломбуеться кальціймістким препаратом для того, щоб відновити кістку під зубом, зруйновану запаленням. Кальціймісткі препарати змінюються за схемою, призначеною стоматологом. Цей етап може тривати від 2-х місяців до року.
Тільки коли запалення знято і кістка під зубом відновлена — можна запломбувати канали кореня зуба постійним матеріалом.
Коли пломбувальний матеріал в каналах кореня зуба застиг — відновлюється верхня частина зуба постійною пломбою.
Лікування каналів кореня зуба — дуже складна робота, що вимагає багато сил як від стоматолога, так і від пацієнта.

При лікуванні каналів кореня зуба трапляються ускладнення:

під час лікування зуба і протягом декількох днів після нього пацієнт може відчувати дискомфорт;

після лікування зуб ставати крихким так, як більш не отримує харчування від організму;

під час лікування можливі: злам інструменту в каналі, перфорація кореня зуба;

після лікування каналів можливе загострення захворювання, яке потребує переліковування каналів кореня зуба, хірургічної операції — резекції верхівки кореня або видалення зуба.

Альтернативою ендодонтичного лікування зуба є тільки видалення зуба. Але пацієнт повинен розуміти, що видалення зуба негативно впливає на зубощелепної систему, може привести до порушень в системі травлення та ендокринної системи. Після видалення зуба необхідно негайне протезування зубів. Але, не дивлячись на досягнення сучасної стоматології, все зубні протези мають недоліки і повноцінно не замінять власний зуб.

Вартість лікування каналів кореня зуба

залежить від розташування запалення і кількості каналів. В нашій стоматологічній клініці Києва ендодонтичне лікування проводиться недорого. З цінами Ви можете ознайомитися в розділі «Ціни». Повну вартість лікування прорахує стоматолог під час консультації.