Другий шанс врятувати зуб, переліковування каналів


Другий шанс врятувати зуб чи переліковування каналів

При лікуванні запалення нерва (пульпіт) або запалення під зубом (періодонтит) стоматолог очищає канали кореня зуба від мертвих залишків судин і нервів, гною і бактерій і пломбує їх.

Більшість зубів, які правильно очистили і щільно запломбували, можуть стояти довгі роки. Однак в деяких випадках, незважаючи на лікування каналу, захворювання прогресує. Іноді через кілька місяців або навіть років після закінчення ендодонтичного лікування зуб може почати боліти. Якщо перша обробка каналу не вдалася або з’явилися додаткові ускладнення, у вас є другий шанс. Повторне лікування каналів може врятувати ваш зуб.

Чому мій зуб вимагає повторного лікування?

Під час лікування каналу можуть виникати ускладнення, як при будь-якій медичній процедурі.

Найчастіше ускладнення виникають коли:

— вузькі або вигнуті канали, які спочатку не були вилікувані,
— додаткові канали не були знайдені,
— зламані ендодонтичні інструменти перешкоджають очищенню каналу,
— є перфорації кореня зуба.
— Новий карієс може зруйнувати тонкі стінки кореня зуба
— Мертвий зуб стає крихким і його коронкова частина може зруйнуватися
— Повторна інфекція може переміщатися з кореня сусіднього зуба.
— Кісти і гранульоми при терапевтичному лікуванні не зникають, а лише зменшуються. Ослаблення імунітету, травма можуть спровокувати загострення періодонтиту.

Що таке переліковування каналів кореня зуба?

В першу чергу робиться рентген знімок зуба, іноді може знадобитися КТ.

Після ретельного дослідження знімків стоматолог пропонує пацієнту варіанти лікування.

Якщо можна перелікувати канали кореня зуба, діють наступним чином:

Стоматолог знову відкриває зуб, щоб отримати доступ до раніше запломбованих каналів. З зубною пломбою або коронкою, яка відновлювала Ваш зуб доведеться попрощатися.
Після видалення старого цементу з каналів стоматолог ретельно очищає їх і перевіряє наявність додаткових прихованих каналів, які потребують лікування. У нашій клініці всі ендодонтичні процедури проводяться під контролем рентгена, тому ризик не знайти додаткові канали мінімізований.
Після очищення, розробки та дезінфекції каналів, зняття запалення під зубом стоматолог знову заповнить їх.
При наступному відвідуванні зуб відновлюється пломбою або зубною коронкою, щоб повернути його функціональність. Якщо зуб зруйнований або ослаблений стоматолог порекомендує додатково зміцнити його штифтом.

Чи є переліковування каналів кореня зуба кращим методом лікування?

Зуби, якісно проліковані знову, можуть функціонувати протягом багатьох років і часто навіть протягом усього життя. Якщо ваш лікар говорить вам, що можливо перелікувати канали, це кращий спосіб зберегти свій власний зуб. Нові технології продовжують змінюватися, і часто те, що неможливо було вилікувати кілька років тому, сьогодні успішно лікується. Якщо у вашого зуба незвичайна анатомія або додаткові канали, що не були очищені і заповнені, повторна обробка каналу може вирішити проблему.

Залежно від складності процедури наші стоматологи ретельно обговорять всі альтернативи і можливість успіху або невдачі навіть до початку лікування.

Які альтернативи переліковування каналів кореня зуба?

У деяких випадках альтернативою повторній обробці може бути ендодонтична хірургія, така як резекція кореня. Лікування полягає у видаленні фрагмента кореня зуба разом з кістою і ретроградним пломбуванням каналу. Резекція кореня може бути рекомендована разом з повторним лікуванням каналів або в якості альтернативи. Наші стоматологи нададуть вам всі варіанти лікування і краще рішення для Вас.

Інший варіант — видалити зуб. Віддалений зуб повинен бути замінений імплантатом, мостовидним протезом або знімним протезом для відновлення функції жування і запобігання переміщення інших зубів. Видалення зуба здається найпростішим рішенням позбутися від вогнища інфекції в роті, проте протезування зуба може виявитися дорожче, довше і мати побічні ефекти для сусідніх зубів. Сучасні методи протезування дуже ефективні, але на жаль — протез — це не Ваш зуб.

Скільки коштує переліковування каналів кореня?

Повторна терапія каналів вимагає більше часу і складніша, ніж первинне лікування, і тому є дорожчою. Щоб правильно очистити і заповнити канали, стоматолог повинен спочатку видалити стару пломбу, очистити заблоковані канали і, нарешті, знову заповнити їх. Загальна вартість залежить від складності процедури та кількості каналів. На початку лікування наші стоматологи завжди дають вам орієнтовну вартість лікування.