Відбілювання зубів у стоматолога недорого


Відбілювання зубів є найбільш часто використовуваної процедурою в сучасній естетичній стоматології. Воно цінується як жінками, так і чоловіками. Широкий асортимент продуктів для відбілювання призначений для кожної кишені і тимчасових рамок, щоб задовольнити кожного пацієнта.

Існує безліч видів як професійного відбілювання зубів в кабінеті стоматолога, так і домашніх методів (народними засобами або купленими в аптеці).

Проте, тільки 15 відсотків дорослого населення випробували цю косметичну процедуру, і так багато хибних міфів все ще крутиться навколо цієї процедури.

Правда в тому, що відбілювання зубів сучасними методами безпечне і ефективне.

Кожен пацієнт після виконання відбілювання зубів побачить зміну кольору. Однак відбілювання зубів носить не постійний ефект і через час зуби знову пожовтіють. Процедуру відбілювання потрібно буде повторити.

Є два поняття, які часто плутають — «Освітлення зубів» і «Відбілювання зубів».

Відбілювання зубів відбувається завдяки впливу відбілювача (перекис водню або пероксид карбаміду) на дентин — внутрішню тканину зуба, розташовану під емаллю.

Освітлення зубів — це очищення зубів від нальоту.

Звичайно, термін «відбілювання» звучить краще, тому маркетологи часто його використовують в назвах зубних паст і ополіскувачів для рота.

Чому зуби жовтіють?

Здорова міцна емаль зуба закриває жовтий дентин. Емаль у молодих людей характеризується естетичним виглядом, схожа на фарфор. Емаль захищає зуб від травм, кислот, стирання. І, хоча, це найтвердіша тканина в організмі людини — з часом емаль стоншується, стає прозорою і жовтий дентин все більше ставає помітним. Саме дентин забарвлює зуби в жовтий колір, а не емаль.

В емалі зуба можуть бути мікротріщини, які щодня заповнюються барвниками з їжі і напоїв, смолою від куріння. Так утворюється зубний наліт, який можна зняти за допомогою хімічного або фізичного впливу осветлюючих засобів (зубні пасти, ополіскувачі, професійна чистка зубів у стоматолога). Такі засоби швидко видаляють барвники з тріщин, але емаль з часом потемніє знову, адже мікротріщини будуть повторно заповнюватися органічним сміттям.

Тому стоматологи рекомендують після проведення професійного чищення зубів провести ремінералізуючу терапію — глибоке фторування зубів — для відновлення цілісності емалі.

У кожної людини є вроджений колір зубів, який коливається від жовто-коричневого до зеленувато-сірого і з часом змінюється. Жовто-коричневий колір краще реагує на відбілювання, ніж зелено-сірий.

Колір зубів передається генетично. Після 30ти років зуби починають темніти.

Деякі фактори прискорюють цей процес:

 • Червоне вино, чай, кава, морква та інші кольорові напої та продукти забарвлюють зуби.
 • Нікотин і смола при палінні сигарет також вбирається в емаль зубів.
 • Антибіотики можуть пофарбувати зуби зсередини.
 • Бруксизм (скрегіт зубами), травми емалі зубів (при відкушуванні нитки, триманні цвяхів в зубах, жуванні надмірно твердих продуктів), стирання емалі абразивними зубними пастами призводить до утворення тріщин в емалі, які швидко заповнюються коричневим зубним нальотом.
 • Вживання в їжу кислот (цитрусові, кока-кола) сприяє ерозії емалі, тобто її розчиненню.

Методи відбілювання зубів:

Відбілювання зубів в кабінеті стоматолога за допомогою лампи.

Це безпечний метод відбілювання зубів, який дає миттєвий результат. Метод заснований на застосуванні водню, що міститься в гелі, який активізується лампою.

Відбілювання зубів гелем хімічної активації

Цей метод відрізняється від попереднього тільки тим, що водень з гелю звільняється під дією хімічних компонентів, а не світла лампи. Це також нешкідливий спосіб відбілити зуби. Пацієнти часто з недовірою ставляться до хімічного відбілювання тому, що плутають його з кислотним відбілюванням, яке не застосовується в сучасній стоматології так, як пошкоджує емаль.

Відбілювання зубів капами

Цей метод полягає в застосуванні гелю, який заливається в капу і надівається на зуби. Недоліком цього методу є те, що концентрація водню в такому гелі набагато нижче, ніж в тих, що використовують стоматологи в кабінеті. Пацієнту доведеться витратити більше часу для досягнення бажаного ефекту. До того ж існує ризик протікання гелю на ясна, що може викликати опік слизової оболонки рота. Часто таке явище спостерігається при використанні стандартної капи, купленої в аптеці, а не індивідуальної, виготовленої в зуботехнічній лабораторії після зняття відбитків із зубів пацієнта.

Важливо відзначити, що результат відбілювання непередбачуваний і вказати точний відтінок зубів, який буде досягнутий — неможливо. Стоматолог перед відбілюванням зубів вкаже пацієнту кілька варіантів результату. Також не слід розраховувати на білосніжний колір зубів. Відома «Голлівудська усмішка» досягається шляхом ортопедичного лікування, тобто за допомогою керамічних вінірів або коронок з прескерамікі або кераміки на основі діоксиду циркону.

Визначення кольору зубів перед відбілюванням

Перед процедурою професійного відбілювання зубів лікар визначає вихідний колір зубів. Для цього використовується палітра Vita Classic Shade Guide. Палітра містить 16 відтінків, від найсвітліших до найтемніших кольорів. Кольори розкладаються в хроматичному порядку. Результат відбілювання становить від 5 до 14 відтінків.

Чи безпечно відбілювання зубів?

Хоча це процедура використовується досить часто протягом декількох десятиліть все ще існує безліч помилкових міфів. Найчастіше пацієнти бояться, що відбілювання зубів може пошкодити емаль зубів. Правда в тому, що способи, які використовують стоматологи абсолютно безпечні. Це підтверджено численними науковими дослідженнями.

Проте магазинні і народні методи відбілювання зубів можуть викликати побічні ефекти:

 1. Відсутність або незначний ефект відбілювання зубів;
 2. Надмірне відбілювання призводить до вимивання органічних речовин з тканин зуба. Такі зуби стають матовими з сіруватим відтінком;
 3. Гіперчутливість зубів (також відбувається з професійним відбілюванням, але стоматолог може звести до мінімуму неприємні відчуття);
 4. Роздратування / опіки ясен через протікання кап, застосування препарату не за інструкцією або занадто високої концентрації діючої речовини;
 5. Порушення цілісності емалі, ерозія емалі, клиновидні дефекти, карієс.

Лікар — стоматолог або гігієніст, який пройшов відповідну підготовку і має достатній досвід в відбілюванні зубів, здатний передбачити і виключати ці побічні ефекти.

Гіперчутливість зубів після відбілювання — це єдиний побічний ефект, з яким Ви можете зіткнутися після проведення процедури у стоматолога. Гіперчутливість триває кілька днів після процедури і проходить сама по собі. Ви можете звернутися до свого стоматолога і він призначить препарати, які прискорять ремінералізацію емалі і знімуть чутливість.

Гігієна порожнини рота після відбілювання зубів не відрізняється від звичайної. Для підтримки ефекту слід проводити содоструйну чистку зубів від нальоту раз в 6 місяців і вибілювати зуби раз в 5-7 років.

Пацієнт повинен знати, що

 1. Відбілювання зубів ніколи не дасть вам ефекту білосніжної усмішки.
 2. Колір зубів стабілізується тільки через два тижні після відбілювання. Це важливо враховувати, якщо Ви збираєтеся виготовляти зубні коронки або протези. Інакше кінцевий колір може відрізнятися.
 3. Зверніть увагу, вініри, пломби і коронки не відбілюються і зберігають свій колір. Відповідно, старі пломби або коронки необхідно замінити через 2 тижні після відбілювання зубів.

Протипоказано вибілювати зуби:
вагітним і годуючим жінкам,
дітям до 18 років
людям з алергією на перекис водню

Переваги відбілювання зубів

На додаток до поліпшення естетичного вигляду посмішки відбілювання зубів зменшує ризик виникнення стоматологічних захворювань оскільки:

Кисень, що виділяється при відбілюванні, зміцнює емаль і володіє протикарієсним ефектом
Для зняття чутливості використовується ремінералізуюча терапія, яка також захистить від карієсу
Для підтримки кольору необхідно регулярно проводити професійну чистку зубів, яка є профілактикою захворювань ясен і зубів
Регулярні відвідування стоматолога дозволять виявити захворювання на початковій стадії